دکتر بختیاری خبر داد: آمادگی دانشگاه علوم پزشکی زنجان برای ارائه خدمات در ایام نوروز ۱۴۰۲

 | تاریخ ارسال: 1401/12/24 | 

دکتر بختیاری خبر داد:

آمادگی دانشگاه علوم پزشکی زنجان برای ارائه خدمات در ایام نوروز ۱۴۰۲

دکتر حسن بختیاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان از آمادگی این دانشگاه برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در ایام نوروز ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: همه تلاش خود را برای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان در این ایام به کار می‌گیریم.


دکتر بختیاری روز دوشنبه ۲۲اسفند، در گفتگو با پایگاه خبری وبدا-زنجان، اظهار کرد: پیش‌بینی‎‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم در خصوص ارائه خدمات درمانی تخصصی مورد نیاز بیماران در بیمارستان‌های استان صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کمبودی در زمینه ملزومات پزشکی و داروهای اساسی و مورد نیاز بیمارستان‌های استان وجود ندارد، افزود: برنامه حضور مدیریت و پزشکان متخصص همه بیمارستان‌ها در کشیک نوروزی برنامه‌ریزی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، با اشاره به آغاز اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی از ۲۴ اسفندماه، گفت: با توجه به افزایش فعالیت برخی مراکز و اماکن عمومی همچون مراکز تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی بهاره و مراکز اقامتی-تفریحی، تشدید کنترل و نظارت‌های بهداشتی هدفمند بر این گونه مراکز و اماکن خاص، ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: این طرح با حضور فعال بازرسین بهداشت محیط، مجهز به تجهیزات پرتابل سنجش و نمونه‌برداری از آب، موادغذایی و سطوح، همزمان با سراسر کشور اجرایی می‌شود.

دکتر بختیاری افزود: طرح بسیج سلامت نوروزی با محوریت  معاونت بهداشتی دانشگاه با مشارکت دستگاه‌های اجرائی متولی از جمله: استانداری زنجان، سازمان حمل و نقل جاده ای، میراث فرهنگی، پلیس راهور، نیروی انتظامی، دامپزشکی، تعزیزات حکومتی، صدا وسیما و سایر دستگاههای اجرائی مرتبط اجرا خواهد شد.

وی افزود: برای ایام نوروز، ۶۳ پایگاه‌ اورژانس شامل ۴۲ پایگاه جاده‌ای و ۲۱ پایگاه شهری، پایگاه اورژانس هوایی، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۳دستگاه موتورلانس در آماده‌باش کامل قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به انعقاد قرارداد همکاری بین اورژانس و پلیس راهور زنجان، اظهار کرد: بر طبق این قرارداد، دو طرف متعهد شدند در زمان اجرای طرح سلامت نوروزی از ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۱لغایت ۱۴ فروردین ۱۴۰۲  علاوه بر همکاری و تعامل بیشتر، در خصوص اقدام سریع و اصولی تیم های اورژانس در تصادفات جرحی و فوتی احتمالی و آماده به کار بودن آمبولانسها  و مراکز پذیرش مجروحین و مصدومین نیز به توافق رسیدند.

وی اظهار کرد: تمام ظرفیت‌های بیمارستان‌ها برای ارائه خدمات اورژانس در ایام تعطیلات نوروزی بسیج شده‌اند و همه بخش‌های بیمارستانی برای پشتیبانی اورژانس در آماده باش کامل هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان خاطرنشان کرد: کلینیک دندانپزشکی شفیعیه از ۲۹اسفند ۱۴۰۱ تا ۴فروردین ۱۴۰۲ به صورت صبح و بعدازظهر و از ۵ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ در شیفت صبح به شهروندان، خدمات دندانپزشکی ارائه خواهد داد.

منبع خبر وبدا زنجان

دفعات مشاهده: 665 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ برگزاری همایش جوانی جمعیت برگ زرینی بر افتخارات دانشگاه است

 | تاریخ ارسال: 1401/12/24 | 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛
برگزاری همایش جوانی جمعیت برگ زرینی بر افتخارات دانشگاه است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ برگزاری همایش جوانی جمعیت را برگ زرینی از افتخارات دانشگاه علوم پزشکی زنجان عنوان کرد و افزود:  دانشگاه علوم پزشکی زنجان از فعالترین دستگاههای اجرائی استان دراین زمینه است.


دکتر حسن بختیاری ظهر امروز در همایش تجلیل از دست اندر کاران برگزاری همایش ملی جوانی جمعیت افزود: جوانی جمعیت موضوعی حاد و اساسی برای جامعه امروز کشور است و کشورهای اروپایی گرفتار آن شدند و به عمق فاجعه پی بردند و حاضرند برای افزایش جمعیت هزینه کنند.

وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی زنجان یکی از  فعالترین دستگاه اجرایی در استان در زمنیه جواین جمعیت و به اذعان بسیار از مسئولین کشوری نیز وزارت بهداشت موفق ترین و پرکارترین وزارت در این زمینه در کشور است.

رئیس دانشگاه افزود: به این مفهوم نیست که باید کار را کم کرد، ولی اهمیت مسئله این را می رساند که نیاز به کار بیشتر از این دارد و می‌طلبد تا ما به عنوان مجموعه وزارت بهداشت نه به عنوان افرادی که وظیفه شغلی داریم، بلکه به عنوان افرادی از جامعه که وظایف اخلاقی دارند هرچه بیشتر تلاش کنیم که این به نفع جامعه، امینت، و اقتصاد کشور خواهد بود تا از تهدیدات کشور پیشگیری کنیم.

دکتر حسن بختیاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مجموعه و کارکنان دانشگاه که در پیشبرد اهداف دانشگاه تلاش کردند گفت: زمان بسیار زودگذر است باید طوری کار کنیم و به وظیفه خود عمل کنیم که وقتی نگاه به پشت سر و گذشته می کنیم، احساس از رضایت در کار با اخلاص باشد نه اینکه احساس از سر باز کردن مسئولیت داشته باشیم.

دکتر مشهود تقی‌لو، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان و دبیر جشنواره جوانی جمعیت نیز در این مراسم از برگزاری همایش دیگری در سال آینده با موضوع جوانی جمعیت خبر داد و گفت: این همایش به منظور برنامه‌ریزی سال‌های ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ در حوزه جوانی جمعیت برگزار می‌شود و کمیته‌های آن بعد از تعطیلات نوروز تشکیل خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد استان زنجان با برگزاری این همایش‌ها و انجام مطالعات و پژوهش‌های مرتبط با موضوع جمعیت، بتواند راهکارهای موثری در زمینه برون‌رفت از بحران جمعیت در کشور ارائه دهد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه جوانی جمعیت، محور ارزشیابی همه فعالیت‌ها در سال ۱۴۰۲ خواهد بود، تصریح کرد: مردمی کردن فعالیت‌ها در امر جمعیت بسیار مهم است و بسیج همگانی برای سلامت به ویژه جمعیت را پیگیری خواهیم کرد.

وی با اشاره به اجرای طرح نفس (نجات فرزندان سالم از سقط) در زنجان، افزود: دستاوردهای اجرای این طرح در استان تاکنون ۱۸۱ شناسایی، ۱۷۹ انصراف از سقط و ۱۰ تولد می‌باشد.

دکتر تقی‌لو با تاکید بر لزوم فعال‌تر شدن کمیته‌های طرح نفس در استان، اظهار کرد: لازم است موسسات خیریه و خیّرین در خصوص پشتیبانی مالی از اجرای این طرح و حمایت از زوج‌های کم‌بضاعت توجیه شوند.

وی اجرای موفق جشنواره جوانی جمعیت را نشان‌دهنده پتانسیل زنجان برای انجام کارهای بزرگتر در این حوزه عنوان کرد و گفت: همه تلاش ما تغییر دیدگاه همگانی در موضوع جمعیت و تشویق برای فرزندآوری است.

در پایان این مراسم از دست اندرکاران برگزاری همایش ملی جوانی جمعیت تقدیر شد.منبع خبر وبدا زنجان

دفعات مشاهده: 622 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

رئیس دانشکده پزشکی بلگراد صربستان؛ از اتفاقاتی که در دانشگاه علوم پزشکی زنجان می‌افتد شگفت زده شدم

 | تاریخ ارسال: 1401/12/24 | 

رئیس دانشکده پزشکی بلگراد صربستان؛

از اتفاقاتی که در دانشگاه علوم پزشکی زنجان می‌افتد شگفت زده شدم
پروفسور لازار داویدویچ ضمن ابراز خرسندی از سفر به زنجان گفت: در مدت کوتاهی که  اینجا حضور دارم از اتفاقاتی که در دانشگاه علوم پزشکی زنجان می‌افتدشگفت زده شدم.


رئیس دانشکده پزشکی بلگراد صربستان که برای امضای تفاهم نامه همکاری با دانشگاه علوم پزشکی زنجان روز گذشته به زنجان سفر کرده بود در حاشیه جلسه با رئیس و مسئولین دانشگاه  با حضور در استودیو سلامت و در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار وبدا زنجان گفت:  مباحث و گفتگوهای بسیار مثبت و رضایت بخشی را با مسئولین دانشگاه علوم پزشکی زنجان انجام شد و با پتانسیل ها و طرفیتهایی که در دانشگاه وجو دارد از نظر پزشکی، علمی، آموزشی و پژوهشی که بسیار جالب توجه بود  امیدواریم بتوانیم تبادلات بسیار مثبتی در آینده با هم داشته باشیم و این تعامل هم برای دانشگاه علوم پزشکی زنجان و هم برای دانشکده ما می تواند بسیار موثر و مفید باشد
وی تاکید کرد: قراردادی که امروز به امضا رسید یک قرارداد پنج ساله است ولی برای امیدواریم این قرارداد همچنان برای چندین سال تمدید شود.

دکتر بختیاری نیز در این گفتگو گفت: جهان امروز، جهانی ست که علم حرف اول در آن را می‌زند و همینطور علم می تواند به گسترش انسانیت صلح و ریشه کنی فقر و بیماری ها کمک کند.

وی گفت: در بین علوم، علوم پزشکی جایگاه ویژه‌ای دارند و با توجه به اینکه دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز دارای پتانسیل‌های خاصی در کلان منطقه ۶ می باشد و می تواند این پتانسیل ها را با کشورهای مختلف جهان به اشتراک بگذارد و ماه حصل این تعامل هم باعث پیشرفت و توسعه برای مردم استان، کشور و همینطور کشورهای دیگر می شود و هم دیدگاه جهانی را نسبت به ایران ارتقاء می دهد، دیدگاه کنونی و با تبلیغات مسمومی که بر علیه ایران وجود دارد را به یک دیدگاه مثبت و انسانی و  آن چیزی که در واقعیت ایران است تبدیل کند.

مقام ارشد دانشگاه تصریح کرد: این دیدار با همکاری امور بین الملل وزارت بهداشت و سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان و همچنین مساعی واحد امور بین الملل دانشگاه که مقدمات سفر را فراهم  کرده و مباحثی که  بحث شد بیشتر در مورد دانشگاه علوم پزشکی زنجان بود و باز خوردی که از دانشکده پزشکی بلگراد  داشتیم ،مورد توجه واقع شده است.

دکتر بختیاری اظهار امیدواری کرد: این زمینه زمینه ی موفقی باشد برای پیشرفت ها و همکاری ها در حوزه دانشجویی، درمان و تجهیزات پزشکی و حوزه دارو و بالاخص حوزه پژوهش و تحقیقات که بسیار مهم است.و همچنین  در رشته های علمی در کشور بتوانیم به مرجعیت علمی برسیم و جایگاه ویژه‌ای برای ایران به عنوان کشور اول در توسعه و پیشرفت علمی در منطقه حفظ کنیم.

وی افزود: اگر این جو مثبتی که امروز با مشاهده توانمندی‌های دانشگاه علوم پزشکی زنجان به طرف بلگرادی که یک شخصیت علمی محسوب میشوند ایجاد شده است ، اگربه سمت عملی تر برویم،  این افق ها ،ره آورد ها و دستاوردهایی که طی بیش از ۴۰ سال به دست آمده ملموس ترمی شود و قطعاً باعث توسعه بیشتر و علاقمندی های بیشتر و توسعه همکاری‌ها در زمینه‌های دیگر حتی با کشورهای دیگر و کشورهای منطقه آسیا می تواند باشد .

منبع خبر وبدا زنجان

 

دفعات مشاهده: 872 بار   |   دفعات چاپ: 104 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

حجت الاسلام شیرمحمدی در جلسه امضای تفاهم همکاری دانشگاه علوم پزشکی زنجان و دانشگاه بلگراد صربستان تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی زنجان تمایل دارد با سایر کشورها ارتباط داشته باشد

 | تاریخ ارسال: 1401/12/23 | 

حجت الاسلام شیرمحمدی در جلسه امضای تفاهم همکاری دانشگاه علوم پزشکی زنجان و دانشگاه بلگراد صربستان تاکید کرد:
دانشگاه علوم پزشکی زنجان تمایل دارد با سایر کشورها ارتباط داشته باشد
مسئول دفترنهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان تأکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی زنجان با توجه به رسالت ها یی که دارد، تمایل به ارتباط با کشورهای منطقه ای و فرامنطقه ای دارد.


حجت الاسلام محرمعلی شیرمحمدی صبح امروز در جلسه انعقاد تفاهم نامه آموزشی و پژوهشی فیمابین دانشگاه علوم پزشکی زنجان و دانشکده پزشکی دانشگاه بلگراد جمهوری صربستان افزود: تفاهم نامه  امروز از دو دیدگاه قابل توجه است؛  یکی از نگاه اعتقادی که توجه به دانش در آموزه های دینی ما وجود دارد و دیگری سیاستهای کلانی که مقام معظم رهبری ابلاغ نموده اند.

وی گفت: در آموزه های دین اسلام و در قرآن کریم خداوندمتعال  به همه خطابی دارد؛ آیا آنهایی که می دانند با آنهایی که نمی دانند یکسانند؟ و همچنین تذکری نیز برای صاحبان اندیشه و اندیشه ورزان دارد، فلذا پیامبراسلام نیز خطاب به همه مسلمانان سفارش نموده به دنبال دانش باشید حتی در دورترین نقطه جهان باشد.

مسئول دفترنهادنمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه علوم پزشکی زنجان تصریح کرد: اگر بخواهیم از دانش های روز بشر استفاده کنیم و تبادل علم داشته باشیم، باید با همه ملتها و بشریت در زمینه استفاده از دانش، روابط برقرار کنیم.

وی خاطر نشان کرد: یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری خطاب به دانشگاهها و مسئولین کسب علم روز دنیاست و این به عنوان وظیفه به دانشگاهها سپرده شده است که دانش را در تمام نقاط دنیا  بیاموزید و  دانش های کسب شده خود را نیز به دیگران منتقل کنید .

حجت الاسلام شیر محمدی تصریح کرد: ملت ایران ثابت کرده در تاریخ کهن چه قبل اسلام و چه بعد از اسلام از ملتهایی بوده که مدام در کسب علم و دانش تلاش کرده و توانسته به علم دنیا  مسلط شود.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز با توجه به رسالت هایی که دارد تمایل دارد با کشور های منطقه ای و فرا منطقه ای ارتباط داشته باشد ابراز امیدواری کرد: با انعقاد این تفاهم نامه  هر دو دانشگاه علوم پزشکی زنجان و دانشکده پزشکی بلگراد از ظرفیت علمی هم بهره بر ده  و در جهت نوآوری گام بر دارند.

مسئول دفترنهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ این ارتباط  را در راستای احترام متقابل به فرهنگ هر دو دانشگاه عنوان کرد و گفت: بهره برداری متقابل از دانشهای دو طرف با توجه به ظرفیت های بومی دو کشور میسر می شود و این از سیاست کلان دانشگاه است .و نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان با تمام توان در این مسیر در کنار دانشگاه خواهد بود .

گفتنی است، پروفسور لازار داویدوویچ، رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه بلگراد جمهوری صربستان با همراهی دکتر کرامت الله ابراهیمی دانشیار دانشگاه صربستان در راستای امضای تفاهمنامه آموزشی و پژوهشی در سفر دو روزه صبح امروز با استقبال دکتر بختیاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان و معاونین و مسئولین دانشگاه وارد استان زنجان شدند.

 از برنامه های سفر رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه بلگراد جمهوری صربستان به استان زنجان بازدید از ظرفیتهای بیمارستان آیت الله موسوی، دانشکده پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی، کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان می باشد.  

منبع خبر وبدا زنجان

دفعات مشاهده: 818 بار   |   دفعات چاپ: 47 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه علوم پزشکی زنجان و دانشگاه بلگراد امضا شد دکتر بختیاری:گسترش ارتباطات بین‌المللی از اهداف مهم دانشگاه است

 | تاریخ ارسال: 1401/12/23 | 


تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه علوم پزشکی زنجان و دانشگاه بلگراد امضا شد
دکتر بختیاری:

گسترش ارتباطات بین‌المللی از اهداف مهم دانشگاه است    

دکتر حسن بختیاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: هدف این دانشگاه، گسترش ارتباطات بین‌المللی در حیطه‌های مختلف علمی، آموزشی، تحقیقاتی و درمانی می‌باشد.


پایگاه خبری وبدا-زنجان، دکتر بختیاری در مراسم امضای تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های دانشگاهی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زنجان و دانشکده پزشکی دانشگاه بلگراد جمهوری صربستان که صبح امروز در مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه برگزار شد، اظهار کرد: استفاده متقابل دو کشور از پتانسیل‌های یکدیگر، باعث هم‌افزایی و رشد علمی هر دو کشور و همچنین کشورهای دیگر می‌شود.

وی تصریح کرد: تبادلات علمی، بسترساز تبادلات فرهنگی و به تبع آن پیشرفت جامعه بشری و کاهش فقر و بدبختی و پیشروی معنوی جهان می‌گردد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، افزود: کشورهای اروپایی به ویژه شرق اروپا و کشور صربستان، از جمله کشورهایی است که تبادلات علمی با آنها می‌تواند به ما در تحقق این هدف کمک کند.

وی به ارائه گزارشی از وضعیت فعلی استان زنجان و دانشگاه علوم پزشکی پرداخت و گفت: استان زنجان دارای ۸شهرستان، ۱۸بخش و یک هزار و ۲۱۰ روستا با جمعیتی بالغ بر یک میلیون و ۱۰۰هزار نفر می‌باشد.

دکتر بختیاری با اشاره به تاسیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در سال ۱۹۸۷ میلادی، اظهار کرد: این دانشگاه در طی سال‌های بعد از تاسیس، پیشرفت‌های چشمگیری داشته است و در حال حاضر دارای ۷معاونت و ۸ دانشکده اعم از دانشکده‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، بهداشت، پیراپزشکی، پرستاری زنجان، پرستاری ابهر، پردیس خودگردان واحد بین‌الملل می‌باشد.

وی با بیان اینکه در استان زنجان، ۱۰بیمارستان در ذیل مجموعه دانشگاه علوم پزشکی فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: ۱۰هزار پرسنل بهداشتی، درمانی و اداری و حدود ۴۵۰ عضو هیئت علمی با این دانشگاه همکاری می‌کنند و ۵هزار دانشجو در ۷۳ رشته در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا، Ph.D ، دکترای MD، دندانپزشکی، پزشکی تخصصی و فوق تخصصی در این دانشگاه در حال تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، با اشاره به اینکه در حال حاضر در جمهوری اسلامی ایران، ۷۰ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی وجود دارد، گفت: این دانشگاه‌ها به ۱۰کلان‌منطقه تقسیم شده‌اند و دانشگاه علوم پزشکی زنجان، سرقطب کلان‌منطقه ۶ کشور می‌باشد.

وی با اشاره به امکانات متنوع آموزشی، آزمایشگاهی و تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی زنجان، ابراز امیدواری کرد استفاده متقابل دانشگاه‌علوم پزشکی زنجان و دانشگاه بلگراد از پتانسیل‌های یکدیگر، باعث پیشرفت هر دو دانشگاه شود.

در ادامه این مراسم، پروفسور لازار داویدوویچ، رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه بلگراد جمهوری صربستان، ضمن معرفی پتانسیل‌های این دانشگاه، از آغاز همکاری با دانشگاه علوم پزشکی زنجان ابراز خرسندی کرد و گفت: این همکاری باید علاوه بر بعد علمی، در زمینه‌های فرهنگی و معنوی نیز گسترش یابد.

در پایان این مراسم، تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های دانشگاهی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زنجان و دانشکده پزشکی دانشگاه بلگراد جمهوری صربستان، توسط دوطرف به امضا رسید.

گفتنی است، پروفسور لازار داویدوویچ، رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه بلگراد جمهوری صربستان با همراهی دکتر کرامت الله ابراهیمی دانشیار دانشگاه صربستان در راستای امضای تفاهمنامه آموزشی و پژوهشی در سفر دو روزه صبح امروز با استقبال دکتر بختیاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان و معاونین و مسئولین دانشگاه وارد استان زنجان شدند.

 از برنامه های سفر رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه بلگراد جمهوری صربستان به استان زنجان بازدید از ظرفیتهای بیمارستان آیت الله موسوی، دانشکده پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی، کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان می باشد.  


 منبع خبر وبدا زنجان

 

دفعات مشاهده: 741 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر